Katarzyna Zielińska

Aktorka, absolwentka krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Gra w teatrze, filmie, telewizji. Występuje w programach rozrywkowych i kabaretowych. Znakomicie śpiewa. Ma też doświadczenie w dziennikarstwie radiowym. Jest dwukrotną laureatką Telekamer w kategorii „Aktorka”.

Popularność i sympatię widzów, zdobyła grając w znanym serialu"Barwy Szczęścia" i jako kapitanka jednej z dwóch drużyn programu „Kocham Cię Polsko” w TVP 2. Była również ekspertką w jednej z edycji „Bitwy na głosy”. Brała udział w 13 edycji ”Tańca z Gwiazdami”, w którym dotarła do ćwierćfinału oraz w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Grała w popularnych serialach. Oprócz wspomnianych „Barw szczęścia” także w „Przyjaciółkach” i „O mnie się nie martw”. W kinie oglądaliśmy ją m .in. w „Ostatnim Klezmerze”, „Placu Zbawiciela”, „Moim Nikiforze”, „Dniu świra” , „Och, Karol 2” oraz dwóch częściach „Listów do M”. W teatrze debiutowała w 2000r. na deskach Teatru Ludowego w Krakowie w sztuce „Błysk rekina". Grała i gra nadal na kilku warszawskich scenach , m.in. w Romie, Kwadracie, Komedii czy Capitolu . W 2012r. zadebiutowała jako producentka teatralna. Na deskach małej sceny w Teatrze Roma wystawiła spektakl „Berlin. 4.00 rano”, dwa lata później na tej samej scenie pokazała swoją kolejną produkcję ”Sofia de Magico”. Ta produkcja zachwyciła polskich krytyków teatralnych a sam spektakl został wytypowany jako najlepszy spektakl muzyczny ówczesnego sezonu. Obecnie przygotowuje produkcję trzeciego spektaklu, który również zostanie wystawiony na deskach warszawskiej Romy. Roboczy tytuł tego przedstawienia to „Nowy Jork. Czasy jazzu i prohibicji”.

Jej pasją jest też śpiewanie, którego uczyła się pod okiem Sławy Przybylskiej. Z kolei Leopold Kozłowski zaraził ją miłością do jidysz i piosenek żydowskich. Na jego zaproszenie nagrała piosenki na płytę "Leopold Kozłowski i przyjaciele", która uzyskała status Złotej. Wydała też płytę z piosenkami ze spektaklu „Sofia de Magico”.

Katarzyna Zielińska udziela się w wielu akcjach charytatywnych, za co była nominowana do nagrody Gwiazdy Dobroczynności. Na stałe związana jest z Fundacją Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka zajmującą się dziećmi autystycznymi.

Jest fanką Audrey Hepburn i serialu “Simpsonowie”. Kocha podróże i kuchnię tajską. Miłośniczka aktywnego spędzania czasu wolnego a także Instagrama, który uważa za najlepsza formą komunikowania się z fanami.