Joanna Horodyńska

Zaczynała jako modelka, pracując w Paryżu i Mediolanie. Nigdy jednak nie wiązała z tym zawodem swojej przyszłości, traktowała modelling z pewną dozą dystansu. Tak naprawdę od samego początku związania się z branża modową marzyła o stylizacji. Szukała zatem innych dróg, które poprowadzą ją do upragnionego celu. Paryż przywiódł ją z powrotem do Polski, gdzie zaczęła przygodę z telewizją. Najpierw była telewizja kultowa stacja muzyczna Mtv, to w niej nabyła doświadczenie potrzebne przed kamerą a także mogła przyjrzeć się modzie z innej, bardziej szalonej perspektywy. Wiadomo przecież, iż teledyski pełne są inspiracji i potrafią kreować styl, wizerunek. Bycie prezenterką przeobraziła zatem w bycie stylistką młodych, żyjących muzyką prezenterów stacji.

W międzyczasie pracowała także dla pierwszego kobiecego kanału telewizyjnego TVn style, gdzie prowadziła program „Paris Paris” prosto z Paryża. Opowiadała w nim o wielkim, modowym świecie, który fascynuje. Przeprowadzała wywiady ze znanymi projektantami Karl Lagerfeld, John Galliano, Vivien Westwood, Dolce&gabbana… a także z gwiazdami z pierwszych rzędów pokazów mody. Dotykała swojego ulubionego tematu z każdej strony.

Czasami jednak życie bywa przewrotne i Joanna ponownie wróciła do telewizji muzycznej tym razem do siostrzanego kanału mtv, VH1, który nabierał bardzo kobiecego charakteru. Tutaj przez ponad dwa lata współtworzyła i prowadziła program „New look”. Dawał on młodym dziewczynom możliwość odnalezienia własnego stylu pod okiem profesjonalnego stylisty. Kolejny krok w modowych poszukiwaniach został zrobiony. Od tamtego czasu Joanna konsekwentnie trzyma kierunek i zajmuje się stylizacją pokazów mody, sesji zdjęciowych, kreowaniem wizerunku zarówno gwiazd a także zwykłych ludzi, z którymi ma okazje spotykać się przy rożnych zawodowych przedsięwzięciach.

Obecnie Joanna działa we własnej firmie, zajmującej się stylizacją. Pracuje(pracowała) dla takich klientów ….(Apart ,kappahl, Maciej Zień, sony(blog modowy), gatta. Bierze udział w różnych modowych przedsięwzięciach „fashion week w Łodzi” „Doskonałość mody Twojego Stylu -jury”, skupia się tylko na tym jednym temacie. Zajmuje swój czas zawodowy także pracą z indywidualnymi klientkami, co pozwala spojrzeć na temat mody trochę z innej perspektywy, nie tylko wielkiego świata.…... Prowadzi także program w kolejnym kobiecym kanale Polsat cafe „gwiazdy na dywaniku” oraz rubrykę w dwutygodniku Party, oceniając styl gwiazd, sama uznana za jedną z lepiej ubranych kobiet w modzie „Oscar fashion 2008” oraz 2010, ma do trochę większe prawa. Moda jednak to szerokie spektrum możliwości i Joanna chce to maksymalnie wykorzystać. Od stylizacji do projektowania. Joanna Horodyńska ma koncie 3 autorskie kolekcje dla firmy gatta. Ostatnia zatytułowana „Odwrócowa” stała się inspiracją dla zwykłych kobieta ale też dla szalonych blogerek, do tego by kreować swój własny, niepowtarzalny styl.