Dominika Gwit

Jest absolwentką szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie, Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

W 2012 roku zdała aktorski egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich.

Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, m.in. w roli bankierki w spektaklu Mały Książę oraz w głównej roli w musicalu Szach i Papuga. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2009 roku w filmie Katarzyny Rosłaniec "Galerianki", wcielając się w jedną z głównych ról.

Zagrała też drugoplanowe role w popularnych serialach TVN: "Przepis na życie" oraz "Singielka". Miłośnicy seriali mogli oglądać ją także w "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Ojcu Mateuszu", "Za Marzenia" czy "Komisarzu Alexie".

W latach 2010–2014 była dziennikarką Polskiej Agencji Prasowej.  Od marca 2015 do stycznia 2016 prowadziła cykl Odważ(e)ni w programie Dzień Dobry TVN.  

27 kwietnia 2016, nakładem wydawnictwa Muza, wyszła jej pierwsza książka "Moja droga do nowego życia", w której opisała swoje problemy z nadwagą.

Od 3 marca do 28 kwietnia 2017 brała udział w siódmej polsatowskiej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jej partnerem tanecznym był Żora Korolyov, z którym zajęła czwarte miejsce, odpadając w odcinku ćwierćfinałowym. 

Od 2017 jest gwiazdą Teatru Fabryka Marzeń Kamili Polak, który swoje tytuły prezentuje podczas ogólnopolskich tras.