Anna Wendzikowska

Dziennikarka. Aktorka. Podróżniczka.

Mistrzyni wywiadów. Hollywood nie ma przed nią tajemnic. Ma na swoim koncie kilkaset rozmów z gwiazdami światowego kina. Swoje sekrety wyjawili przed nią między innymi Julia Roberts, Robert De Niro, Anthony Hopkins, Leonardo di Caprio, Jennifer Aniston, Sarah Jessica Parker, Robert Pattinson czy Dustin Hoffman. Współpracuje z „Dzień dobry TVN". Prowadzi program "O tym się mówi" na antenie TVN Style, w nowym kanale TVN Fabuła programy filmowe, a w TVN24 jest specjalistką od światowego kina.

Jako aktorka debiutowała w 2003 roku w filmie „Show". Potem było "Nienasycenie" i liczne seriale telewizyjne. Wystąpiła u boku takich aktorów jak Cezary Pazura, Bogusław Linda czy Jerzy Stuhr. W Wielkiej Brytanii zagrała w kilku serialach (w tym w dwóch produkcjach zaliczanych do telewizyjnych klasyków „The Bill" i „Casualty") oraz filmie „Edge", który swoją premierę miał na Londyńskim Festiwalu Filmowym. Ma na swoim koncie również udział w bollywoodzkiej produkcji "Bangistan".

Absolwentka liceum Batorego, dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a także kierunku Media Cyfrowe w London Metropolitan University. Kilka lat mieszkała w Londynie. Perfekcyjnie posługuje się językiem angielskim.
Autorka bloga, felietonów, a także książki "PytAnia o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic".

Mama Kornelii.

Uwielbia podróże, poezję, amerykańskie seriale i sporty: snowboard, wakeboard, kitesurfing, nurkowanie, ale także rowery, kajaki i konie. W długie zimowe wieczory robi szaliki na drutach i układa puzzle.

Marzy o wywiadzie z Edwardem Nortonem, podróży do Argentyny i skoku ze spadochronem – najlepiej w Nowej Zelandii.