Anna-Maria Sieklucka

Anna-Maria Sieklucka jest aktorką, piosenkarką i tancerką, która zadebiutowała w filmie fabularnym w wielojęzycznym dramacie Netflixa "365 dni", opartym na powieściowej trylogii napisany przez Blankę Lipińską. Fabuła podąża za energiczną młodą kobietą - Laurą (w tej roli Sieklucka), która zostaje porwana przez sycylijskiego gangstera, który narzuca jej okres 365 dni na zakochanie się w nim. W filmie występuje również Michele Morrone, zaś reżyserią zajęli się Barbara Diałowas i Tomasz Mandes.

Sieklucka ma bogate doświadczenie teatralne. Wkrótce zagra rolę Śmierci w "Margules. Ausencia", biograficznej sztuce o Ludwiku Margulesie, znanym Meksykaninie urodzonym w Polsce - reżyserze teatralnym, operowym i filmowym. Nad reżyserią czuwa Łukasz Witt-Michałowski, a spektakl będzie miał swoją premierę jesienią tego roku w Lublinie.

Wcześniej Sieklucka koncertowała w Salzburgu w Sommerszene Festiwal oraz w Madrycie w Teatros Canal w "Marta Gornicka / The Chorus of Women: Magnificat. W zeszłym roku poproszono ją z zaledwie dwudniowym wyprzedzeniem o objęcie głównej roli w sztuce "Walentynki" w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze. Jej występ był po prostu bez skazy i zebrał owację na stojąco.

Anna-Maria mieszka obecnie w Polsce i ma zagrać rolę w sequelu "365 dni".